Akce školy 2018 - 2019

V pondělí 20.5. se uskutečnila přírodovědná soutěž Olešnický lístek. Soutěže se zúčastnili vybraní žáci 3.-5.r. z naší školy a mnoho dalších žáků z jiných malotřídních škol. Kvůli nepřízni počasí své znalosti žáci ukázali poprvé v Sokolovně. (Jinak vždy soutěží v přírodě). Zástupci naší školy se umístili velmi pěkně. V 1.kategorii (3.ročník) : 2.místo - Amálie Králová, 3. místo - Marie Kultová, v 2.kategorii (4.ročník) : 3.místo - Jonáš Mareš, 1.místo - Petr Fiala, ve 3.kategorii (5.ročník) : 3.místo - Jakub Lust, 1.místo - Kateřina Troupová. Všem výhercům moc gratulujeme!

V pátek 17.5. žáci 3. - 5.ročníku vyrazili ráno od školy na kolech směr Červené Blato. V Petříkově se k nim přidal To máš z Cassiopei. Společně dojeli k cíli. Tomáš měl pro děti připravený velmi pěkný program zaměřený na přírodu. Prošli naučnou stezku a pak se na kolech vrátili zpět do školy.

Ve středu 15.5. žáci 3. - 5.ročníku navštívili Sýpku v Horní Stropnici. Po příjezdu se rozdělili na dvě skupiny - holky a kluky. Holky si nejprve upletly houstičku a kluci si šli prohlédnout muzeum. Pak se vystřídali.

Ve čtvrtek 9.5. se někteří žáci 3., 4. a 5. ročníku zúčastnili 1. beeballového zápasu v Petříkově. I když to vypadalo, že nám počasí nebude přát, dopadlo to dobře (ani jsme nezmokli). Turnaje se zúčastnilo 5 týmů - ZŠ Jílovice, ZŠ Trhové Sviny, ZŠ Petříkov, ZŠ Besednice a ZŠ Olešnice. Žáci Olešnice dva zápasy vyhráli a dva prohráli. Získali krásné 2.místo!!!

V úterý 30.4. se v naší škole od rána hemžili čarodějové a čarodějky. Ve svých třídách plnili různé "čarodějnické" úkoly a vypracovávali "čarodějnické" pracovní listy. Po svačině se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina měla "čarodějnické" tvoření a druhá skupina šla do sokolovny "čarodějnicky" sportovat - létat na koštěti, házet hadem na dálku, přeskakovat oheň a házet "ropuchou" do kotlíku. Všem se dopoledne moc líbilo.